סיור מודרך בבית טבע

DSCF0049-min

לפני עשרים שנים היו מעט מאוד בתי טבע בישראל. קהל הלקוחות שלהם היה בעיקר חובבי בירקנשטוק או אנשים עם בעיות בריאותיות או שניהם יחדיו. היה מבחר מצומצם של מוצרים וגם הירקות והפירות היו, במילים עדינות, די מסכנים ומצ’וקמקים. כיום המצב שונה – שפע של מוצרים והרבה מאוד חקלאים אורגניים שמספקים סחורה יפה לבתי הטבע.

מצד אחד השפע הזה מבורך – אפשרויות לגיוון תזונתי ובריאותי, אך מצד שני הסתננו גם מוצרים שאפשר בלעדיהם ובמקרים מסוימים אף עדיף בלעדיהם.

איך יודעים ואיך מסתדרים? כיצד מבינים מה יש במוצר וכיצד לקרוא נכון את התוויות? מה עושים עם כל מיני מוצרי מזון לא מוכרים? אלו בדיוק הסיבות שאני לוקח קבוצות לבתי טבע. התחלתי להנחות סיורים שכאלו לפני עשרים שנה בניו יורק ועשיתי “ייבוא אישי” של המסורת המבורכת הזו לארץ מכיוון שאנו זקוקים למידע הזה לא פחות, ואולי אף יותר, כיום בישראל.

"חנויות המזון הטבעי עלולות להיות מבלבלות – היי, אפילו הממשלה נראית מבולבלת בעניין ההיתרים האורגניים (למרות שזה נראה שהממשלה רגילה באופן טבעי להיות מבולבלת). אתם יכולים לסלק את חוסר הוודאות לגבי מוצרי מזון טבעיים בעזרת סיור בבית טבע עם יועץ הבריאות ההוליסטי זהר צמח וילסון. הטיול הזה ילמד את המשתתפים כיצד לנווט בין המדפים ויציע טיפים לאכילה בריאה." – TimeOut New York

לאחר שנהג במשך שנים להוביל סיורי למידה מודרכים בבתי טבע בניו יורק, זהר עשה יבוא אישי למסורת המבורכת הזו. אתם מוזמנים לסיור מודרך במבוך של ירקות, תוויות, מוצרים, ומחירים. לימדו מידע על האנרגטיות של המזון. קבלו טיפים על אכילה בריאה ודרכי הכנת ובישול מזון. עם האהבה וההתלהבות של זהר מירקות ומזון לעולם לא תסתכלו יותר על אוכל באותה צורה.

 

 

לכתבה בטיים אאוט תל אביב על הסיור עם זהר

לכתבה במעריב על הסיור עם זהר

אודות זהר וילסון


"רואים שזהר עושה את מה שהוא אוהב ומחובר, רואים זאת בעיניים שלו, בקולו ובהוויה שלו. הסיור חיזק אצלי את ההחלטה על שמירה בתזונה בריאה, הבנה טובה ומעמיקה בתחום הצריכה האורגנית, ובכלל להבין את השורות הקטנות שמאחורי המוצרים בחנויות. אני ממליץ לכל אדם לבוא וללמוד בצורה חווייתית ומענגת… וכמו כן ליהנות מהטעימות בסוף הסיור." – בן יקיר

"דרך העיניים של זהר חנות הטבע הפכה ללונה פארק מרתק." – ט. ד.

"היה מאוד מרגש – נקודת מפנה משמעותית. סיור בית טבע כמו שאתה עורך הוא ממש גלגל הצלה בסערה ואני מאמין שזה ילך ויתפתח." – ד. פ.

"תודה רבה על ערב מהנה ואינפורמטיבי. למרות שאני כבר קונה שנים בבתי טבע, יצאתי עם טיפים מועילים מהסיור." – א. ר.

"הסיור היה נהדר. למדתי שאפשר להפריז עם תרד, להמליח קטניות לאחר בישולן ודגנים לפני, לא לערבב דגנים בזמן הבישול, שאני יכולה להנביט בעצמי שעועיות, שאפשר לאכול את גרעיני האבטיח הלא קלויים יחד עם האבטיח, ושכרוב עלים מאוד בריא." – ש. ס.

"זהר משדר בריאות, בריאות משדרת אמת, אמת משדרת אהבה, ואהבה היא מה שאנו מחפשים."  – א. ס.

"זהר הציג את הדברים בצורה מעניינת, יצירתית, ואפילו משעשעת. זו בוודאי הסיבה שהתכנים נגעו בי באופן עמוק וממשיכים להשפיע עלי. המרחב המעניק של זהר יצר הבנה." – ד. ג.

הוסיפו תגובה

סדנאות נוספות

העמודים שלי

Scroll to Top
דילוג לתוכן