לקוחות מספרים

לאורך הדרך כיועץ מטפל ומנחה בתזונה אינטגרטיבית, אני מלווה אנשים רבים בתהליכי חולי והחלמה, במשברים, חוסר איזון וקשיים מתחומים שונים. יש לי את הזכות לצעוד איתם, ללמד, לייעץ ולעזור. ההמלצות הללו הן מקבץ קטן מתוך משתתפים רבים בסדנאות ניקוי וצום מיצים, סדנאות בישול, תזונה ועוד סדנאות רבות שאני מעביר. מוזמנים להתרשם.

“בעקבות הקורס ההרגשה הפיזית שלי הרבה יותר טובה. אני אוכל בצורה מאוזנת הכוללת ירוקים, דגנים מלאים, ופחות בשר. אני אוכל מתוך מודעות. זהר מרצה קבוצתי נהדר.”

דני דיאמנטשטיין

“הבנתי שאין דרך אחת שנכונה לכולם. התחלתי לנסות לחיות לא בגישה של שחור ולבן. הכנסתי לחיי יותר סלטים, ירוקים, פירות, והקפדה על קריאת תוויות של מוצרים. זהר אדם עם ידע נרחב. הוא לא קיצוני מדי אלא פתוח. נראה שהוא שמע וראה כבר הכל.”

א. א. אמנית

“חזרתי לספורט, אני אוכלת יותר עלים ירוקים, ואני נותנת יתר תשומת לב ביום יום לאכילה בריאה יותר. חוויתי שינוי מתפיסה מוקדמת שהייתה לי לגבי אוכל בריא – גיליתי שגם אוכל בריא יכול להיות טעים. זהר בעל ידע נרחב ביותר ומעביר את הדברים בקצב ובצעדים ברי יישום. הוא מתחבר לקבוצה, מעניין, חברותי, ואמפתי.”

חגית נחמן

“התחלתי לבשל יותר, לאכול הרבה עלים ירוקים, להיות הרבה יותר מודעת לאוכל בריא. התקפי האכילה פחתו ואיתם רגשי האשמה. נהניתי מתרגילים כגון ניסוי ארוחת הבוקר, מהמפגש אודות אכילה רגשית, ומנושא המזון המשני והמזון הראשוני. זהר בעל שליחות עם הבנה מעמיקה, אמפתיה, ויכולת התחברות לאנשים.”

דנה בן דוד

“בעקבות הקורס חלו שינויים רבים ושונים בחיי, גם בתחום המשפחתי וגם בתחום הספורטיבי שכעת הולך ומקבל יותר מקום בחיי ובחיים של הבנים שלי, דבר שמרגש אותי באופן בל יתואר. התזונה שלי החלה להשתנות מאוד בכל השלבים: קניות, הכנה, וההתארגנות. תרמו לי ההתמקדויות בנושאים ובעבודה עליהם כולל הלמידה על יתרונות תזונתיים. זהר יועץ מאוד מנוסה שיכולתו וחוזקו גם בראיית הרבדים העמוקים יותר של האדם, הראייה ההוליסטית והרוחנית של מעבר לגוף ותזונתו. הוא אדם מעניין, צבעוני, פתוח, וכנה.”

אושרה הד-סיני

“אני מרגישה קלילות, חיוניות, והרבה יותר אנרגיה. אני מרגישה טוב עם עצמי, עם המראה החיצוני. התחלתי לאכול אורגני, לבשל יותר, ולצרוך יותר ירקות ופירות. אני פחות זקוקה לבשר ודברי חלב. זהר יועץ טוב מאוד ומנחה מעניין. השיעורים הועברו בקלילות עם הרבה דוגמאות מעשיות. רכשתי הרבה ידע והצלחתי ליישם תוך כדי הקורס.”

אילת סלע

“כל התזונה שלי השתנתה לגמרי לחיוב. הבולמוסים שלי קטנו, וגם כשיש, הם מוגבלים יותר. ירדתי 3-4 ק”ג ששיפרו את ההרגשה והתחלתי קשר זוגי רומנטי. תרגילים שעשינו עזרו לי לגלות אלו תחומים בחיים הזנחתי. אני מאוד מרוצה. למדתי הרבה דברים שבכל העיסוק שלי בתזונה בעבר לא ידעתי.”

שירן גוטמן

“במהלך הקורס ירדתי כארבעה קילוגרמים והתחלתי לשים לב למה שאני אוכלת. כשאני אוכלת דברים לא רצויים, אני עושה זאת במודע וכמעט ללא ייסורי מצפון. הכרתי מזונות חדשים ועלים ירוקים נכנסו אל התפריט שלי. אני היום על המסלול בו אני יכולה לוותר על מאכלים מזיקים ואף יש דברים שאני ממש כבר לא רוצה לאכול. זהר איש מעניין בעל ידע רב. הוא מסביר דברים באופן ענייני ללא ירידה מוגזמת לפרטים כימיים.”

 

ו. ט.

“מאז התוכנית אני אוכלת מזון הרבה יותר בריא מאשר לפני התוכנית. אני נמשכת למזון טוב יותר. אני מבשלת יותר ואכפת לי יותר מעצמי. אני רגישה יותר לצרכים שלי ויש לי יותר כבוד כלפי עצמי. למדתי איך לגלות את הגבולות שלי ולעמוד בהם. אני עכשיו מכירה בכך ששווה להקדיש זמן ואנרגיה כדי ללמוד על מזונות אחרים ובחירות.”

 

ד”ר איימי וורזסנייסקי, מרצה לפיננסים

“מאז תחילת התוכנית עם זהר יש לי מבט יותר משועשע ופחות נוירוטי על מה בריא ומה לא. אני מרגיש חזק יותר ויותר בשליטה על הבחירות שלי. האנרגיה של זהר ונקודת ההשקפה השמחה שלו לגבי בריאות הפיקו לי הרבה תועלת. הודות לתהליך שיניתי לחיוב את השקפות הסובבים אותי לגבי בריאות, מזון, ואנרגיה, כולל ההשקפות שלי.”

עמנואל אנקוריני, שחקן

“אחרי התהליך עם זהר, מצבי הרוח שלי מאוזנים הרבה יותר. הורדתי במשקל ואני נראה טוב יותר. למדתי להכיר מה טוב עבורי ואני נהנה מיחסים טובים יותר עם בני משפחתי, עם העובדים שלי, ועם אנשים באופן כללי. זהר הוא מדריך מבין ומדהים.”

רפאל פוקס, צלם

“אני מרגישה כמו ברת מזל שסופר לה סוד גדול. לגלות וללמוד היו ההבטים המרגשים והתורמים ביותר עבורי בתהליך. זהר שליו, ממורכז, ומוכן להקשיב. הצלחתו נובעת מכך שגם הוא הגיע ממקום בו כל מה שהוא מלמד עכשיו היה פעם חדש עבורו.”

 

אנט גואראסי, שחקנית

“לאחר מספר חודשים הורדתי במשקל, שיפרתי את פעולת העיכול, הרחבתי את הידע שלי במזון, רכשתי בהירות ואנרגיה של צמיחה אישית, נעשיתי פעיל יותר גופנית, וחוויתי יותר אנרגיה באופן כללי.”

רוברט גרסייה, מוזיקאי

“במהלך החודשיים הראשונים של התהליך הורדתי משקל אשר ניסיתי להוריד במשך שש שנים והעור שלי התנקה. התהליך עם זהר מקצועי, תומך, אוהב, ומודע.”

קייט ג’ונס, רקדנית

“הגישה של זהר איננה מפחידה, היא קלה. זה לא משטר צבאי. אני כבר לא רוצה ולא יכולה לרדת על מזונות שמזיקים לי. בלי שהקדשתי לכך מחשבה הורדתי במשקל והבגדים הישנים שלי שוב עולים עליי. מצב הרוח שלי הרבה יותר יציב ואכפת לי מהאיברים שלי, הדם שלי, והמעיים שלי ואיך להמשיך לגרום להם להרגיש טוב. התהליך עם זהר היה ההשקעה הטובה ביותר שהענקתי לעצמי אי פעם, לעכשיו ולעתיד.”

 

דבורה פרידמן, פירסומאית

“השיער, העור, והציפורניים שלי השתפרו. כאבי המחזור והפריחות ההורמונליות נעלמו. זהר עזר לי לשפר את כישוריי במערכות יחסים; למדתי לא להיות דוגמטית בקשר לאוכל או בקשר לאהבה. זהר יודע להקשיב ולהזכיר בשלווה וללא שיפוט שאתה בנתיב הנכון עבורך. הוא המדריך המושלם למסע ויודע להביא בהירות מדהימה לתגליותי. התהליך עם זהר שינה את חיי.”

רוזאן סיפאריק, שחקנית

“מאז הפגישות עם זהר אני חווה יותר אושר, הנשימה והזיכרון שלי השתפרו, נעשתי מאורגן, וההופעות שלי נעשו יותר אקספרסיביות. זהר הוא בעל ידע, איכפתי, מצחיק (חשוב לבריאות טובה), נבון, וקשוב לצרכיי. הוא מעורר השראה, הוגן, ויצר עבורי סביבה בטוחה.”

מייקל קרמר, שחקן וסטנדאפיסט

“מאז תחילת המפגשים עם זהר יש לי הבנה רחבה בסוגי המזונות הרבים שלא הייתי “נגיש” אליהם קודם לכן. יש לי רגישות ומודעות גבוהה יותר לגבי מה הגוף צריך ומה טוב עבורו. הפסקתי עם צריכת קפאין וסוכרזית ואני ניזון יותר על ידי מזונות טבעיים לא מעובדים. נהניתי מהשיחות היותר “פסיכולוגיסטיות” בנושאים של מזון ראשוני. תרמו לי השיחות סביב האנרגטיות של המזון והרעיון שמזון משלים חוסרים אחרים שלא ממומשים במעגל החיים הרחב יותר. זהר נעים ומקסים ובעל ידע עצום והבנה מידית של כל מה שקשור בחיבור בין האדם למזונו, לא רק באספקט הבריאותי – אינטואיציה מעולה בכל הקשור בצרכים האישיים של כל אדם בכל הקשור למזון או ב”פסיכולוגיה” סביב המזון.”

 

שי רייטר

“התהליך עם זהר עזר לי בבלימת התשוקה האינסופית לאוכל ומעבר לארוחות מסודרות ומוגדרות. חזרתי לפעילות גופנית של הליכה ושחיה ואני בוחרת את המזון שלי ולא אוכלת מכל הבא ליד, ללא חשש מפני תחושת רעב כפי שהיה לי בעבר. זהר איש מבריק, עירני, מלא כרימון בסיפורי חיים מעניינים ומלמדים שמעניקים תבלין לחומר שנלמד. הוא מאמין במה שהוא מלמד וקשוב למה שעולה בקבוצה. הוא מצחיק עם גישה של הומור לחיים – רצינות לצד קריצה שובבה לחיים.”

 

ל. ב.

“מאז תחילת המפגשים עם זהר חוויתי המון שינויים חיוביים בבריאותי ואורח חיי. קיבלתי תובנות ומבט חדש על הנפש שלי ועל הגוף שלי ואומץ להסתכל ולנתח תהליכים בחשיבה שלי על אוכל ועל החיים. המבט מזווית הראייה של זהר יכול היה לשקף לי דברים בחדות ובכנות, דבר שמאוד חסר לי ביומיום. נהניתי משינויים כגון הפחתה בכמות הקפה, גמילה לחלוטין ממתיקים מלאכותיים, וצריכה מרובה יותר של ירקות ועלים ירוקים. זהר מלא באהבת אנשים, חמלה, וכנות. הוא מאוד ישר ועם זאת עדין.”

 

א. ק.

“מאז תחילת המפגשים עם זהר חוויתי שינוי כמעט מוחלט של הרגלי אכילה וצריכת מזון. רזיתי, בטחוני העצמי עלה, ואני הרבה יותר אופטימית וסלחנית כלפי עצמי. תוך כדי השיחות עם זהר הבנתי איך השינוי באוכל תורם לי ומשנה אותי. זהר עדין, מתחשב, רגיש, קשוב, ומסתנכרן עם האדם שבא אליו לטיפול. שום דבר אינו “אסור.” הכל מאוד נינוח ובא מהלב.”

 

ס. ב., מעצבת גרפית

“נהנתי מהדרך בה זהר עזר לי להבין עוד דברים על עצמי ולהיזכר בדברים ששכחתי ושכל כך חשובים, כמו אכילת ירוקים. תרגיל הלעיסה היה קריטי בעיניי והביא אותי להסתכלות על איך אוכלים ופחות על מה. כיועץ בריאות, זהר הוא יועץ לחיים. הוא מסתכל על כל האספקטים בחייו של האדם ולכן נותן תמונה כוללת יותר מאשר חוקים ואוכל כדת. זהר אדם מקסים, קשוב, ומכיל את האדם שמולו. הוא מביא ניסיון רב ועשיר למפגש. אני אוכלת בריא יותר, יותר קשובה לגופי, מתרכזת בעצמי, עובדת יותר. הפסקתי לצרוך קפה והתחלתי לתרגל יוגה באופן קבוע ופלמנקו פעם בשבוע.”

 

אלכסנדרה בן שמול

“אספקטים מהמפגשים עם זהר שתרמו לי: המידע על המזון והיכן לרכוש אותו, השילוב בין מזון ראשוני למזון משני, ההתאמה למה שהייתי צריכה באופן אישי מבחינת מסגרת, תשומת לב, וקצב, החקירה של השפעותיו של המזון עלי, ומודעות בהקשר של זוגיות. זהר משלב בין המון ידע על צורות ואפשרויות של תזונה ומתאים אותן באופן אישי לצרכים הספציפיים. הוא מדריך את האדם למצוא בעצמו את מה שנכון לו ומשלב בין התזונה לשאר הנושאים בחיים שדורשים התייחסות. זהר מזהה ומאבחן מצויין את מה שהאדם צריך, מאפשר את זה ללא מאמץ, ועושה זאת בהנאה ובכיף.”

 

רחלי אמיר

“לפני המפגשים עם זהר הייתי אוכל המון זבל ולא הייתי מודע לכך. לא הבנתי כמה זבל הכנסתי לגוף כל החיים. בנוסף הייתי מעמיס כמויות גדולות של אוכל ולא יודע מתי לעצור את האכילה. בעקבות המפגשים עם זהר המודעות שלי השתנתה וכתוצא מכך התזונה שלי השתפרה. הגוף שלי מגיב טוב ונעלמו הסימפטומים של צרבות שהיו לי. עברתי למזונות מלאים ואני צורך מתוקים בכמות מחושבת. נהניתי במיוחד לגלות מזונות ומוצרים שלא הכרתי קודם לכן. זהר קשוב, רגיש, סבלני, פועל מהלב ולא מהאגו, מרתק, ומעניין. הוא לא מתיימר להשתלט או לכפות וגורם לרצון ללמוד ולחקור לבד. בתור אמן וזמר שמופיע, קיבלתי מתנה יקרת ערך עבור שמירת הכלי שלי. אני בונה משהו חזק בזכות הידע הזה. אני רוצה לומר תודה על תקופה מדהימה ומרתקת. אני מרגיש שקיבלתי המון ידע שנטמע בקצב שלי. אין לי ספק שלעולם לא אחזור לאכול כפי שאכלתי טרם המפגשים.”

 

אריאל כהן

“מאז תחילת המפגשים עם זהר אני חשה איזון ויש בי מודעות גוברת לגוף ולצרכיו, לדברים בהם אני בוחרת להזין אותו לעומת כאלה שאני מוותרת עליהם. כיום מערכת העיכול שלי עובדת בצורה סדירה יותר. אני יותר ממוקדת, כמעט ולא צורכת ג’אנק פוד, מתרגלת יותר פעילות גופנית, ומניבה הנאה מהגוף. דרך המפגשים גיליתי את הקישור בין הגוף והתזונה למה שעובר עליי בחיי היומיום. הידע התיאורטי וההשתקפות תרמו לי. זהר יועץ צבעוני, קשוב, מעמיק, ומקצועי. הוא עורר בי תאווה לאוכל בריא. המפגשים איתו ממשיכים להדהד גם הרבה אחרי ומביאים תובנות.”

 

הילה סופר

“בעקבות המפגשים עם זהר נעלמו לי הכאבים שחשתי בקיבה וירדתי במשקל. המודעות שלי לתזונה ובריאות גדלה וגיליתי עולם שלם של דגנים וקטניות. מיום שהכנסתי לתפריט שלי את העלים הירוקים חל שינוי עצום בהרגשתי. הפחתתי משמעותית את צריכת הבשר ואני מרגישה קלילה וחווה פחות עצירויות ויותר אנרגטיות. זהר מקצועי ביותר, נעים, וכייפי.”

אילנה ברכה

“מאז תחילת המפגשים עם זהר לחץ הדם שלי ירד, חל שיפור ברמת האנרגיה שלי (איפשר לי לטפל בדירה – סידור וצביעה), והגירודים בעור מהם סבלתי פסקו. אני אוכלת הרבה יותר נכון – הרבה ירקות, הרבה אורגני, הרבה פחות מתוקים מעובדים, מכינה יותר סלטים. אירגנתי את המטבח בצורה נוחה עם דגנים מלאים בצנצנות. אני מקפידה יותר על פעילות גופנית. המפגשים העניקו לי נקודות מבט חדשות על הרבה פרטים קטנים. זהר מועיל מאוד ועם הרבה כשרון בהכוונה.”

 

אטי פרנק

“השינוי הגדול ביותר באמצעות העבודה עם זהר היה ירידה במשקל לא על ידי דיאטה אלא בשינוי הרגלי אכילה וחיבור לתזונה טבעית שאינה מבוססת על איסורים (מה אסור לאכול), אלא דווקא מה מותר, בריא, טעים, ומשביע. השינוי בהרגלי התזונה שלי השפיע גם על כל המשפחה, שינוי בעל ערך מאוד חשוב עבורי. המפגשים עם זהר העניקו לי ידע ויכולת לראות בעצמי דברים שלא ראיתי לפני כן בצורה הזו. הפתיחות של זהר והבטחון שהוא משרה נתנו לי כוח ברגעים שאנשים אחרים לא היו שם בשבילי.”

 

כ. צ.

“בעקבות המפגשים עם זהר אני כבר לא מכור לשוקולד ולגלידה ויש בי את היכולת לאכול אותם להנאתי מדי פעם. אני אוכל ירקות ופירות טבעיים, חושב על מה שאני אוכל, וירדתי חמישה קילוגרמים. העבודה עם זהר עזרה לי להבין את התהליכים של הבריאות הטבעית ואת מהות המזון. נהנתי מכל המפגשים, מהסיור בחנות הטבע, ומתרגיל מעגל החיים. זהר מצליח להשפיע מכיוון שאינו שתלטן ונוהג להסביר את התהליכים וההשפעות.”

 

ד”ר חן הופמן

“זהר הינו יועץ היכול לחבר את כל הרבדים בחיים, מבחוץ ומבפנים ולגרום לאנשים לעשות שינויים משמעותיים לטובתם בלי לעורר התנגדות ואולי אף להפך – לעורר רצון ואהבה לעצמך ולגופך. המפגשים עם זהר איפשרו לי לראות באופן בהיר וחד יותר את הדברים המזיקים בהרגלים ישנים והעניקו לי את היכולת לשנותם ללא התנגדות. המפגשים הללו הם מתנה לגוף ולנפש.”

 

שחר קמחי

“המפגשים עם זהר העניקו לי הרבה מידע והפרדה בין טפל לעיקר. זהו ידע רב שלא הייתי מקבלת ממקום אחר בכל כך מעט זמן. נהניתי מהדברים החדשים שזהר גילה לי ומהשיחות על הקשר שבין החיים שלי לתזונה שלי.”

 

ענת בילו

בעקבות הקורס אני מרגישה קצת יותר קלה, ממעטת לאכול בלילה כפי שהייתי רגילה לעשות, הפחתתי מעט בעישון, ואני מנסה ללכת לישון מוקדם יותר. תרמו לי השהות במטבח של זהר וההסתכלות על המכשירים ותהליכי העבודה. נהנתי מתרגיל הלעיסה ומהאוכל. זהר מעולה, נדיב, שופע, פתוח ופותח, לא סוגר.”

 

חנה אשורי, אמנית

“בעקבות הקורס התרחבו אפשרויות האכילה שלי. אוכל בריאותי זה עולם ומלואו ולא כמה מוצרים עליהם התבססתי עד כה. דרך לימוד של לעיסה איטית למדתי לקחת הכל יותר לאט ולהעריך את הרגע, לא לעשות את הכל מהר בדרך לאנשהו. עכשיו יותר מתמיד מרגישה יותר בטחון לעמוד מול אנשים שעבורם אוכל בריא זה “מוזר.” נהנתי מהמידע האינפורמטיבי אודות חלבונים, בלוטת האדרנל, וכולי ומהתנסויות חוויתיות כגון תרגיל הלעיסה ומעגל החיים. מצאתי בזהר שתי תכונות שאני מאוד מעריכה באנשים בכלל וכמנחה בפרט: 1. אין שום דבר שהוא גורף. מה שטוב לאחד לא בהכרח טוב לאחר. זו גישה יעוצית שבעיני מאוד נכונה, כנה, ומאפשרת מרחב למידה וצמיחה. 2. זהר מאוד נותן לכל אחד ללמוד ולחקור בקצב שלו. כשמישהי מביעה עניין במשהו, היא תקבל אודותיו אינפורמציה נוספת, אבל אין אלמנט של כפיה או הטפה, דבר המאפשר הרבה למידה ועצמאות אישית בחקירה הפנימית.”

 

נועה הימן Ph.D. מדריכה מוסמכת ללימודי השיטה הטבעית. בעלת תואר דוקטור בגנטיקה התנהגותית

“שינויים חיוביים שחוויתי כללו הוספת דברים חדשים וגיוון לתפריט, יותר בישול בבית, הזמנת ירקות אורגניים ישירות מחקלאי, והתקנת מטהר מים. הנושא של מזון ראשוני לעומת מזון משני וההבנה שהם קשורים ותלויים האחד בשני היה מחדש מאוד והוסיף נופך חשוב בעיני. המידע אודות העלים הירוקים, ההנבטות, סוכר, ודגנים היה מחדש ומעניין. ניסוי ארוחת הבוקר היה מרענן וחשוב. זהר מלא בידע ושמח לשתף ולהסביר. הוא לא כופה התנהגות שאינה מתאימה אלא מנחה כל אחד למצוא את הדרך שלו.”

 

אפרת קלמר

“מאז הקורס אני אוכלת הרבה יותר ירקות אורגניים, צמצמתי את צריכת המתוק, הוספתי שתיית מיצים ירוקים, ודברים נוספים צפויים בעתיד. תרמו לי הטיפים, ההדגמות, הרעיונות שהביאו המשתתפים, והידע על מוצרים איכותיים שונים. זהר מעורר השראה, בעל יכולת נתינה, ומסור לנושא.”

 

אורית פס, פסיכולוגית

“אני מרגישה יותר טוב באופן כללי, בריאה יותר. אני חושבת יותר על עצמי, על הצרכים שלי. הבנתי שמזון ראשוני, כגון פעילות גופנית, מערכות יחסים, קריירה, ורוחניות, חשוב יותר מאשר מזון משני. זוהי תובנה קשה וחשובה עבורי. המפגשים תרמו לי בזכות זרימת המידע, המפגש עם ידע חדש, הניסויים החוויתיים שזהר ביקש שנעשה, והמפגש החברתי עם אנשים דומים. זהר אינפורמטיבי, דינאמי, ומשכיל.”

 

לאה קלו

“מאז תחילת הקורס חוויתי שינויים מרשימים בהחלט. גיליתי שאני סובלת מתופעות של חומציות גבוהה והפחתתי או העלמתי לגמרי את הגורמים לחומציות. מאז אני אוכלת בהתאם והרבה מאוד שיפורים התרחשו בהרגשתי הפיסית וגם מעבר לה. הדברים שתרמו לי רבות במפגשים כללו את רוח הדברים שמאפשרת חקירה עצמית והתאמה אישית, את הקבוצה עצמה שהייתה מאוד נעימה, ואת הדרך של זהר להעביר חומר חשוב בצורה לא דראמטית. נהנתי באופן כללי להחשף לחומר מעניין בספרים השונים שזהר חילק. נהנתי להכיר תגובות של הגוף למזונות שונים, ובכלל להרגיש שאני עובדת בהתאם לטבע הדברים ולא בהתאם לדעות קדומות וכולי. זהר מאוד גמיש ומאפשר לבדוק את הדברים ולהתרשם. יחד עם זה יש קו ברור שמנחה להבנה וידיעה של טבע הגוף והתחשבות בטבע הזה. כל התהליך היה מאוד חיובי מבחינתי.”

 

לאה ארטנשטיין, רפלקסולוגית

“זהר הוא הרבה יותר מיועץ בריאות. אפילו ממרומי גילי הגבוה, זהר עבורי הוא יועץ לחיים טובים, ובנוסף – יועץ בריאות מעולה. בעקבות התכנית עם זהר הורדתי מספר קילוגרמים מיותרים – הבגדים מתאימים יותר. הוצאתי כמעט לחלוטין מהתפריט בשר, חלב, סוכר, נס קפה, גלידה, ועוגיות. אני פחות מתלבט בבחירת המזון המתאים לי ואוכל פחות. נעשיתי רגוע יותר בבית ומחוץ לו. אני חושב יותר, מדבר פחות, ופחות מרצה ומנסה לשכנע.

“תרמו לי השיחות על כל נושא שעלה (כאילו באקראי!), הידע הנוסף על טיבם של מזונות שלא הכרתי, ההפניה לספרים שעוסקים בדרך חיים (עדיין לא מאוחר עבורי), וההשתחררות לשעה נעימה של פגישה באמצע היום”

“נהניתי מהגישות המיוחדות של זהר לעצם החיים כגון: מה חשוב ומה פחות חשוב והערכים של מזון ראשוני. הופתעתי, אבל נהניתי להשתכנע עד כמה אני טועה בהתנהגות האישית שלי באירועים שונים.”

ד”ר דוד בר, ביולוג

“העיכול שלי השתפר. אני צורכת הרבה יותר ירקות טריים ומאודים ושמה דגש על ירוקים בשייקים ובכלל. נהנתי מהידע, השיחה, ומהתקצירים והמידע בדוא”ל. זהר מקסים, ידען, פתוח, ובעל ניסיון.”

 

אלונה ברמן, יועצת ארגונית

“תודה רבה איש יקר, חייבת לך המון תודות על חיבור מצוין שלי מאז הלמידה אתך למזון בריאותי. חוגגת יומולדת 55 ודבר מהמספר הזה לא ניכר עליי ועל גופי.”

 

מירי ארגמן וולמרק

“הוספתי לתפריט דברים שלא האמנתי שאי פעם אצרוך: כרוב, נבטוטים, פטרוזיליה, שייקים ירוקים, ועוד. התחלתי לבשל יותר. צורכת לחם מדגנים מלאים בלבד. משתמשת פחות במיקרוגל; קניתי מחבת-ווק איכותית. יותר מחשבות על חיים בריאים ונוחים גם בדברים שאינם קשורים בתזונה: בגדים, פנאי, ועוד. המשימות השבועיות והדיון עליהם בדוא”ל ובסבב השיתופים במפגשים תרמו לי מאוד. כמו כן תרם לי לשמוע על דברים חדשים ומעניינים (ולפעמים מוזרים) שלא שמעתי עליהם קודם. נהנתי מהדיונים על מה חדש וטוב, ממעגל החיים שעשינו, ומהקטע שזהר הקריא כשאנו עם עיניים עצומות אודות אכילה הקשורה לרגש ולתקופות בחיים. זהר מעביר את החומר בצורה מרתקת. רואים שיש לו הרבה ידע. הוא מביא פרטים פיקנטיים ורלוונטים. הוא פתוח לשמוע דעות אחרות ולא כופה את הדעות שלו על אנשים. הקורס היה נהדר, בא לי בדיוק בזמן המתאים. חיכיתי מאוד למפגשים והם יחסרו לי.”

 

יפעת שוהם, עובדת סוציאלית

“אני מבשלת הרבה יותר בבית, גם עם בעלי. הרבה יותר קטניות, אורז מלא, וקינואה. פחות סוכר, בשר, ומטוגן. פחות מסעדות ואם מסעדה אז המסעדה האורגנית באילת. החשיבה נעשתה יותר חיובית. המהלך המדורג של המפגשים תרם מאוד. יש תחושה שדברים נבנים בהדרגה. נהניתי מהשיתופים עם יתר המשתתפים, מהחברה הנעימה, ומהלמידה במפגשים שהובילה ליישום בבית. הרבה מההנחיה של זהר מגיעה מהבטן – אמיתית עם דברים שזהר מאמין בהם ומיישם אותם. זהר חי את הענין ולכן מעביר אנרגיות אלו לקבוצה. הוא מצליח להעביר את הרצון להתנסות בדברים שלא חשבנו שנעשה. כמו כן הוא נותן הרגשה שכל אחד צריך למצוא מה טוב בשבילו ולהתנסות, כלומר אין דרך אחת, וזה נהדר.”

 

יעל בן יעקב, רופאת ילדים

“מאז תחילת הקורס עם זהר צריכת העלים הירוקים גדלה בהרבה באמצעות שייקים ובסלטים. התחלתי להנביט דגנים וקטניות. יש לי פחות ליחה. נכנסה לחיי יותר שמחה והתלהבות. נהנתי מהטעימות, החוויות, השיתופים, והידע. זהר אמין, יסודי, אמיתי, ומעורר אמון והשראה. היה כיף ואני מאוד שמחה שהייתי חלק מהקורס הזה. חבל שנגמר.”

 

עדי לוי צולקמן, דיאטנית קלינית ואינטגרטיבית

“הצורך בסוכר ובפחמימות ירד והתמתן מאוד. צריכת המזונות הבריאים הפכה להיות באופן שוטף. גם כשיש “נפילות,” הן מודעות וניתן לתקן אותן ביתר קלות. שתיית המים מרובה יותר וכמות הקפה ירדה משתי כוסות ביום לבערך כוס ביומיים. המשפחה משתתפת באורח חיים זה. אספקטים רבים של המפגשים תרמו לי רבות, כגון: מידע על מזונות שונים, הנושא האורגני, מדיטצית הלעיסות, ומזון ראשוני. כל מפגש היה מיוחד במינו ונהנתי מכל אחד מהמפגשים. המפגשים מרחיבים אופקים גם מעצם הדינמיקה והשיתוף עם חברי הקבוצה. כל זה מאפשר למידה מאוד גדולה ותמיכה. זהר סבלני מאוד, משתף מנסיון אישי, כנה ונותן השראה, מאפשר דו-שיח פתוח וכנה, ומקצועי מאוד.”

 

נועה דורון דוידסון, מורה ליוגה ומדיטציה

“קצרה היריעה מלתאר את השינויים החיוביים בבריאותי ובאורח חיי, לא רק עבור עצמי אלא גם עבור משפחתי. השינוי בהרגלי התזונה שיפר את הרגשתי הכללית. כאבי הגב פחתו מאוד, דבר שאולי קשור למהלכים נוספים שעשיתי. הדבר הבולט ביותר הוא היותו של זהר בלתי פאנטי בעליל. הוא מדגיש את השונות בין אדם לאדם, מציג את התאוריות השונות, ונותן להתנסות ולבחור בעצמנו מה שיתאים לנו.”

 

כרמית חיות, יועצת עסקית בתחום האקולוגיה

“בעקבות הקורס עם זהר התחלתי לשים לב לאוכל בריא והרכבים תזונתיים, דבר שלא עשיתי לפני כן. כעת יש לי יותר ביטחון עצמי, אני מרגישה שהדברים נמצאים יותר בשליטתי, ויש לי את היכולת ללמוד עם ריכוז טוב יותר. זהר הינו יועץ בעל ידע רב ומנחה מעולה. הנוכחות של יתר המשתתפים תרמה לי המון מבחינת מודעות, לבריאותי ולחיי בכלל. היה נפלא וחבל שנגמר.

 

רחלי אטיאס, סטודנטית למנהל עסקים

“מודים לך מאד על מפגש מעניין מאד בנושא התזונה. לא רק העשרת אותנו בידע והבנות חדשות בנוגע למה שאנחנו אוכלים אלא גם זכינו לשיחה מלאה בשמחת חיים והומור. ובשפת האוכל: נשאר לנו טעם של עוד!”

 

התלמידים, ההורים והצוות בבית ספר קשת, זכרון יעקב

“לפני למעלה מעשר שנים, לאחר אחד הביקורים של זהר בפאצ’ה מאמה, כל הכפר הפסיק לצרוך סוכר. היה זה אחד מהצעדים הראשונים שלנו לקראת תזונה בריאה יותר. מי יתן וזהר ימשיך לעורר השראה לחיים בריאים אצל אנשים רבים נוספים.”

 

טיוהר, מייסד הכפר הרוחני-אקולוגי פאצ’ה מאמה בקוסטה ריקה

“בעקבות הקורס התחלתי לאכול יותר בריא וישנם ימים שלמים בהם נכנס לגופי רק אוכל בריא. נחשפתי לסוגי תזונה מגוונים. בהחלט עשיתי שינוי ועני מקווה שהוא יחזיק מעמד.”

יוכי מור

“מאז תחילת הקורס אני מרגיש אנרגטי יותר, קל יותר, אני יותר מקשיב לגוף. נהניתי מהשיתופים, ההתמקדות ב”מה חדש וטוב,” ומנושא האכילה הרגשית. זהר יועץ חדשני החושב מחוץ לקופסא.”

יוסי רג’ואן

“לא ידעתי למה לצפות מהמפגש הראשון, אבל אני חייבת להודות שהאנרגיה, הדברים החדשים שלמדתי מזהר, ומה שלמדתי על עצמי עשו לי רק טוב.”

רוית שלום, צלמת

“כיועץ זהר שופע ידע בצד נחמדות, קסם, ואנושיות. הוא מנחה איכפתי, פתוח, משתף, קשוב, ומבין. הוא אמפטי, עם היעדר מוחלט של לחץ או שיפוטיות, ועם גמישות במתן עצות שימושיות ובריאות במצבים מגוונים. תודה על הנועם, הנדיבות, הידע, וההכלה.”

א. ק.

Scroll to Top
דילוג לתוכן