יום טוב גלזר 3.24
Picture of זהר וילסון

זהר וילסון

הרפתקאות במאה שערים עם הרב הגולש

תכירו את הרב יום טוב גלזר. פגשתי אותו לפני 18 שנים כשלמדתי בישיבת אש התורה בעיר העתיקה בירושלים. פרט לכך שהתחברתי מאוד לשיעורים שלו ואת האופן בו לימד, אהבתי מאוד את הססגוניות שלו כאדם שבין היתר מנגן על גיטרה חשמלית, רוכב באופן מקצועי על אופני שטח, וגולש גלים עטור מדליות.

יום טוב ואני התחברנו ויצאנו יחדיו להרפתקאות בעולם אחר: מקווה במאה שערים עם סאונה בה הצלפנו זה על גבו של זה עם ענפים ועלים (מנהג רווח בסאונות מזרח אירופאיות). מהסאונה החמה עברנו היישר לטבילה בבריכת מים קפואים (כן, הרבה לפני שזה נהיה אופנתי בארץ).

הצטרפנו לטיש בו יחד עם עשרות חסידים עמדנו על טריבונות ושרנו 45 דקות ללא הפסקה את "והיא שעמדה."

הלכנו לתפילת שחרית של חסידות קרלין – תפילה של שעה שכולה מתקיימת בהנחיית הרבי בצעקות, זעקות, וקפיצות – החוויה הזכירה לי מאוד את מדיטציית דיינמיק של אושו רק סוערת בכמה דרגות.

לאחר 18 שנים בהן לא התראינו, יום טוב ואני נפגשנו בשבוע שעבר במדבר. בתמונה הוא רגע לאחר שסיים רכיבת שטח בת כמה שעות, עדיין עם חליפת האופניים. שנינו הוזמנו להנחות ב-Achva Retreat לגברים לקהל אנגלוסקסי דתי ברובו. היה זה ריטריט עמוק ונפלא עם גברים נהדרים ומרתקים עם סיפורי חיים שונים ומעניינים – חרדים, מתנחלים, פריקים, בורגנים. ההפקה הייתה מאורגנת ומחבקת, עם תשומת לב לכול אדם וגם לפרטים הקטנים, והזמינה ללא עלות ניצולי מסיבת נובה וחיילי מילואים שהוסיפו גוון נוסף וחשוב.

שתפו חברים

פוסטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Scroll to Top
דילוג לתוכן