amor-aba-zorba-april-2012
Picture of זהר וילסון

זהר וילסון

איך חילצתי את הבת שלי מגן הילדים

הבת שלי אמור הגיעה לגיל המכובד שנה. מכיוון שגני הילדים הפרטיים יקרים בהרבה מאלו הממשלתיים, חשבנו שלמרות שגן ילדים ממשלתי אינו אידאלי, הוא יהיה בסדר, בייחוד כשאמור מקבלת בבית מזון משובח והרבה אהבה.

 בגיל ארבעה חודשים, בנוסף לחלב אם, אמור החלה לאכול עוד מאכלים. מאז אני מתבונן בבחירות המזון שלה ולמד מהן. החך שלה לא הושחת בידי סוכרים ומזונות מעובדים ומתועשים. על כן המזונות המלאים אותם היא מעדיפה, הם אלו המתאימים ביותר לצרכי מבנה ומצב הגוף שלה והטיפוס שהיא. אני חש בר מזל לקבל תובנות תזונתיות מהתינוקת שלי.

 אמור אוהבת מאוד בבוקר שייקים ירוקים, עתירי פטרוזיליה, חסה, סלרי, ועוד עלים ירוקים המוכנסים לבלנדר יחד עם פירות ומים. היא נהנית מאוכל וניזונה ממגוון רחב של מזונות חיים ומבושלים.

 באתי לאסוף את אמור מיומה הראשון בגן הממשלתי. נכנסתי לבניין שחולק למחלקות לפי הגילאים השונים. המקום נראה והרגיש כמו בית חולים. למרות שהיה יום שמשי חמים, הילדים היו בתוך המבנה. שאלתי את המנהלת מדוע הם אינם משחקים בחוץ. היא השיבה שישנם הורים המפחדים שהילדים יתקררו.

 אחת הגננות לקחה את אמור כדי להחליף לה. היא הכניסה אותה לחדר נפרד ושמה כפפות רפואיות לצורך הפרוצדורה המסוכנת הזו מנהלת הגן סיפרה לי שלארוחת הבוקר הילדים מקבלים פירות המעורבבים עם ביסקוויטים. מדובר בביסקוויטים תעשייתיים מסוכרים המכילים גם קמח לבן, שומני טראנס, וחומרים משמרים. בשאר הארוחות הילדים מקבלים לחם לבן, גבינות של המחלבות הגדולות (עם האנטיביוטיקה וההורמונים), ומרקים עם אבקות עתירות חומרים לא רצויים.

 צפיתי באמור משחקת. היא נראתה פצפונת בהשוואה לילדים האחרים שנראו כולם כמתאבקי סומו. "הם גדולים מכיוון שהם אוכלים טוב," אמרה המנהלת בסיפוק. הסתכלתי על הגננות, כולן עם משקל עודף, עור פנים שרחוק מלהקרין בריאות, ואנרגיה נמוכה. שמרתי את מחשבותיי לעצמי. הילדים הללו אינם גדולים. הם שמנים. הם בדרך להפוך חלק מהסטטיסטיקה של מגפות הסוכרת, ההשמנה, ובעיות הקשב והריכוז.

 למחרת בבוקר הכנסנו את אמור לגן אנתרופוסופי. המחיר כמעט פי ארבעה וזה לא קל כלכלית. זה לא שהייתי חייב גן עם תואר מפוצץ כגון אנתרופוסופי, דמוקרטי, וולדורף, או מונטסורי. כל שרציתי הוא גן בו הילדים משחקים הרבה בחוץ גם בימי שמש חורפיים, בו הילדים אינם נראים כמתאבקי סומו, בו מרב הצעצועים מעץ ולא מפלסטיק, ובו הילדים אוכלים מזון ביתי מחומרי גלם איכותיים. הגננת כיבדה את אמור ואותי בעוגה שהיא הכינה מדוחן ותפוחי עץ. איזה כיף.

 אינני חושש שאמור תחלה מהקקי של ילדים אחרים. היא תגדל להיות בריאה וחזקה מלבלות בחוץ ומאכילת מזון אמתי ולא לחם לבן וביסקוויטים. הכפפות הרפואיות, מבנה "בית החולים" הסטרילי, והזהירות המוגזמת משהייה בחוץ הנם חלק משיטה המשרישה ומגבירה את הבעיות הבריאותיות שהחברה שלנו סובלת מהן. זו שיטה המבוססת על פחד מפני בקטריות. שיטה המוחקת כל מודעות לגורמים האמתיים לחולי והיעדר בריאות: מזונות מעובדים ומלאכותיים וחומרים כימיים רעילים.

 היה זה שיעור גדול עבורי. חוויתי ניסיון כושל בלעגל פינות ולחסוך כסף מתוך אמונה שגויה שמערכת החינוך הממסדית יכולה לתמוך בהתפתחות בריאה של הילד. לפחות עכשיו אני מלא בהערכה כלפי גן הילדים האנתרופוסופי. וכן, הגננות שם (נשים וגברים) נראים בריאים, מלאי אנרגיה, ומאושרים.

שתפו חברים

פוסטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Scroll to Top
דילוג לתוכן