yes 2022-04-23 at 09.10.18 (1)
Picture of זהר וילסון

זהר וילסון

על פנצ'רים וצ'י קונג

היום קיבלתי שתי בשורות מעיקות. תחילה מהמוסך. הם העריכו שהטיפול ברכב פלוס העברתו טסט יעלו 2500 שח אך הרכב נכשל בטסט ויש צורך בטיפולים נוספים, כולל החלפת ארבעת הצמיגים. הסכום יותר משילש עצמו וצמח ל-8500 שח. הדבר יצריך אותי גם לקפוץ למוסך בחדרה ולקחת משם את הרכב אל הפנצ'רייה בפרדס חנה להחלפת הצמיגים כדי להוזיל בעלויות הגבוהות, ומשם להחזיר את הרכב למוסך להמשך הטיפול והטסט החוזר.

הבשורה השנייה נחתה, או ליתר דיוק ננעצה, בארוחה שלי. כתר שעשו לי לפני כמה שנים העביר משכנו מהשן אל האוכל. רופא השיניים שהכין את הכתר מקבל בת"א והנה עוד הפקת מסע לא צפוי מפרדס חנה אל העיר הגדולה ועוד בתקופה שגם ככה עמוסה מאוד.

בעוד חצי שעה מתחיל שיעור הצ'י קונג שאני מלמד אצלי בחצר ואני על הטלפונים לתאם עם רופא השיניים ולברר עם הפנצ'רייה אלו צמיגים יש לו להציע לי, כאלו שמצד אחד יהיו איכותיים ומצד שני לא יוציאו לי יותר מדי אוויר מחשבון הבנק. את רופא השיניים השגתי אך האדם המכונה הפנצ'ריסט החתיך אינו עונה לטלפון. זו העת להסביר שהכינוי הוענק לו על ידי נשים רבות באזור שמתנחמות בכך שהפנצ'ר בגלגל שלהן מזכה אותן בצפייה בו בפעולה. הכינוי כל כך תפס שכיום גם הגברים מכנים אותו הפנצ'ריסט החתיך.

בלית ברירה אני משאיל מאהובתי את רכבה וחוצה את פרדס חנה הפקוקה כדי לדבר עם הפנצ'ריסט פנים אל פנים. הקליניקה שלו מלאה בפציינטים. אני אומר לו שנראה לי שהוא ויתר באופן מוחלט על הצורך להשיב לטלפון. הוא מחייך ואומר למי יש זמן לזה ונותן לי הצעת מחיר.
אני מספיק לחזור מהפנצ'רייה ברגע האחרון. התלמידים כבר ממתינים לי על הדשא כדי שאתחיל את שיעור הצ'י קונג. אני מרגיש את הלחץ מההתרוצצויות עד כה ואת הדאגות של איך אספיק ללהטט את המשך היום בין הקפצת הרכב מהמוסך לפנצ'רייה וחזרה למוסך לבין הפגישות שנקבעו לי עם מטופלים. אנחנו פוצחים בתרגילי הצ'י קונג ותוך כמה דקות הלחץ והדאגות עוזבים אותי.

המהירות בה המערכת שלי נרגעה הפתיעה אותי. שיתפתי את התלמידים במה שעובר עלי ושמזל גדול שיש עכשיו שיעור שאני מלמד כי אחרת אין סיכוי שהייתי בשעה כה לחוצה יוצא החוצה לדשא לתרגול עצמי.

כשהשיעור הסתיים הזמנתי את התלמידים שנשב יחדיו בגינה לתה וקפה והם התפלאו שלמרות שאני צריך לטפל עכשיו ברכב ובכתר אני מוצא לנכון לשבת יחדיו לעוד עשרים דקות "בטלות." הפליאה שלהם גרמה לי להיות מופתע בעצמי מחוסר הלחץ שהפגנתי.

תוך כדי הישיבה המשותפת שלנו, אהובתי מצטרפת אלינו ואומרת לי שהיא פנויה עכשיו והיא יכולה לקחת על עצמה את התיזוזים בין המוסך והפנצ'רייה. אני מוצא את עצמי לא רק רגוע אלא גם מלא בשמחה והודיה. אני שואל אותה אם זו מתנת היומולדת שהיא מעניקה לעצמה לקראת יום ההולדת שלה שיחול מחר. היא בתורה מעניקה לי נשיקה ונפרדת מכולנו עם חיוכה הקסום. אני נשאר עם התובנה עד כמה תורם ועוצמתי לקחת פסק זמן לעצמנו עם משהו מיטיב כמו תרגול צ'י קונג, גם (או בייחוד) בשיא הלחץ ועם חיוכה של אהובתי.

לפרטים אודות שיעורי צ'י קונג עם זהר

יוני 2022

שתפו חברים

פוסטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Scroll to Top
דילוג לתוכן