ברזילי
Picture of זהר וילסון

זהר וילסון

בית חולים בעת מלחמה

מתקפת 7 באוקטובר 2023. זה היום השלישי בו אני מסייע בהתנדבות כפסיכותרפיסט בהענקת תמיכה נפשית ראשונית לפצועים, למאושפזים, ולבני משפחותיהם בבית חולים ברזילי באשקלון המטווחת. קבלת הפנים שלי שלשום, תוך כדי תהליך קליטתי לצוות, היה ריצה למיגונית בה עמדנו בזמן שמעלינו חלפו עצמים לא ידידותיים וקרוב מאוד אלינו היו פיצוצים. בית החולים כבר חווה לא מעט פגיעות ישירות. למי שאינו מכיר – מיגונית נראית כמו טרמפיאדה אך מבטון עבה. כשמה כן היא. גבעת התחמושת מעל האדמה.

צוות בית החולים והתושבים האשקלונים כבר מורגלים לחיות כך. לי המטחים הארוכים ושכיחותם הגבוהה הקפיצו מעלה את הדופק. מרבית פעילות בית החולים הועברה אל שתי קומות מתחת לאדמה ושם אנו מוגנים.

בעתות שלום בית חולים הוא עולם בפני עצמו עם חולים, פצועים, רופאים, מטפלי גוף ונפש, אחים, סניטרים, ובני משפחה. בעת מלחמה מתווספים אל כול אלו צבא, משטרה, המוני מתנדבים, ותקשורת. חיילים וקצינים, מסוקי פינוי, אמבולנסים צבאיים, וצוותי טלוויזיה זרים ומקומיים הממתינים במצלמות ומיקרופונים שלופים ודרוכים לכניסת אמבולנסים לאחר כול מטח או היתקלות.

אלו ימים ללא פרנסה כי איני מלמד ואיני פוגש מטופלים בתשלום. יש בי חלק שמאמין שהכול יסתדר ויש חלק מודאג כי אני אב משפחה. בינתיים אני משאיר את שניהם להתדיין ביניהם וממשיך במעשיי. מאחל שנדע שלום אמת.

אוקטובר 2023

שתפו חברים

פוסטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Scroll to Top
דילוג לתוכן