טיפול הוא מתנה שאדם מעניק לעצמו

חלק נכבד מהסבל היומיומי שלנו אינו הכרחי.
הוא נוצר על ידי מערכת ההתקשרות שלנו מול ההורים,
על ידי אמונות לא מודעות, לא רלוונטיות, ולא נכונות,
ועל ידי דפוסים שהתקבעו.

אם לפחות תחום אחד בחייכם לא עובד כמו שהייתם רוצים, מוזמנים להיפגש כדי להעמיק ולגלות מה באמת קורה שם ואיך לחולל שינוי עמוק.
הטיפול מתאים ליחידים ולזוגות ומתקיים בפנים ובחוץ (בטבע וקליניקה) בהתאם לתנאים ולצרכים העולים.
במהלך התהליך אנו בוחנים מהן הסוגיות שאנו מעוניינים לחקור ולהעמיק בהן.
המפגשים מספקים סביבה בטוחה לדיון וחקירה בנושאי זהות, מערכות יחסים אינטימיות, מיניות, חרדה, חסימות רגשיות, בושה, אשמה, פחדים, טראומות, ודפוסי פעולה.
יחדיו אנו בוחנים לעומק את הסוגיות השונות על מנת להגיע לליבת העניין ומשם ממשיכים עם תהליך שינוי המכוון לצמיחה, מודעות, וקבלה. 
תפקידי הוא לתמוך בך בתהליך חקירה פנימית המוביל לקבלה, לב פתוח, ועוצמה.

שמי זהר ומעל לעשרים שנים אני מטפל ומנחה יחידים, זוגות, וקבוצות באופן המחבר בין כל הרבדים של תודעה, תנועה, ותזונה. במפגשים אנו משתמשים בכלים הרלוונטיים למפגש הספציפי ולתהליך השלם, בין אם מעולם הפסיכותרפיה החווייתית והמיינדפולנס, עולם הגוף עם תנועתו וזרימתו, עולם כוחות הטבע, או עולם התזונה האינטגרטיבית המבוסס על הזנה פיזית, רגשית, ורוחנית.

אני בוגר תכנית ההכשרה בשיטת האקומי לפסיכותרפיה חווייתית. מייסד מרכז Alok Holistic Health, שהיה המרכז ההוליסטי הראשון בניו יורק בו שולבו יחדיו בריאות הגוף והנפש, תזונה, ורוחניות. מנחה ומרצה בארץ ובעולם. לימדתי והדרכתי ב-Institute for Integrative Nutrition בארה”ב. יועץ בריאות הוליסטית מוסמך על ידי ה-American Association for Drugless Practitioners (AADP). חבר ב-Psi Chi, אגודת הכבוד הלאומית האמריקאית בפסיכולוגיה. מדריך צ’י קונג מוסמך. יועץ הבריאות בסדרת הטלוויזיה “לסדר את הראש” בערוץ 2. מגיש מגזין הרדיו תחושת בטן. העורך המדעי וכותב ההקדמה של הספר תזונה אינטגרטיבית.

שיטת האקומי לפסיכותרפיה חווייתית הינה שיטה אלגנטית ואפקטיבית להתפתחות, שינוי וצמיחה. היא פסיכותרפיית עומק המבוססת על מודעות לרגע (mindfulness) ומשתמשת ברגע ההווה כנתיב ישיר, מהיר וחוויתי לחומר לא מודע. השיטה פועלת לשינוי עמוק של דפוסים, חוויות והתנהגויות ומשתמשת במגוון רחב של טכניקות בעבודה עם יחידים, זוגות, משפחות וקבוצות.

בנוסף, פסיכותרפיית האקומי משתמשת בתבונת הגוף כשער ליצירת התפתחות ברבדים עמוקים, שלעיתים אינם נגישים לשפה והבנה ורבלית. השיטה מגובה באלפי שעות של יישום קליני וכן במחקר על האפקט הנוירולוגי של תודעת מיינדפולנס ויישומו לצורך שינוי במבני עומק פסיכולוגים. יעילות השיטה מתאפיינת בחשיפת חומרים פסיכולוגים המארגנים את האישיות ויצירת חוויה טרנספורמטיבית המהווה כר לתובנות חדשות אודות המציאות. תוצאות טיפוסיות מתאפיינות בשינוי עמוק ברמה רגשית, קוגניטיבית והתנהגותית.
– ד"ר קרן צרפתי וד"ר עידו סימיון

פסיכותרפיה מבוססת מינדפולנס

עַל מָה אַתָּה מְוַתֵּר

 

הָאֵט

רְאֵה יָפְיָהּ שֶׁל אֶבֶן פְּשׁוּטָה
קְטַנָּה חֲזָקָה
חֲרוּשַׁת בִּינַת נְקִיקִים וַחֲרִיצִים
 
וַתֵּר עַל שִׁפּוּטִיּוֹּת
הֶעָלֶה שֶׁצָּנַח לַקַּרְקַע
פָּרוּשׂ זְרוֹעוֹת
שְׁנֵי גּוּרֵי עָלִים
שְׂרוּעִים עָלָיו בְּבִטְחָה
יַלְדָּה וַאֲהוּבָה
אַתָּה בַּיִת
 
צֵא מְלֵבַדוּת
קְנֵי הַסּוּף תּוֹמְכִים זֶה אֶת זֶה
בָּעַצְמָאוּת מְשֻׁתֶּפֶת
מְאַפְשְׁרִים קֶשֶׁר
 
חֲדַל לְפַחֵד מִשִּׁנּוּי
שַׂקִּית הַנַּיְלוֹן הָיְתָה פַּעַם נֵפְט
תְּכוּלָתָהּ מְקַרֲקַעַת אוֹתָהּ
אֶפְשָׁר לְהִתְנוֹפֵף בְּחֶדְוָה
מִבְּלִי לָעוּף לְכָל הָרוּחוֹת
 

או צרו ישירות קשר דרך הווטסאפ/טלפון

אני מקבל במרכז ת"א, פרדס חנה, ובזום

מגוון סדנאות, הרצאות, ופעילויות בנושאי תודעה, תנועה, ובריאות עבור הפעלות ואירועים בחברות, ארגונים, מוסדות, חוגי בית, ופסטיבלים

לחצו כאן עבור מסמך עם פירוט סדנאות ופעילויות עם זהר וילסון עבור חברות וארגונים

Scroll to Top
דילוג לתוכן